دعاوی خانوادگی

دعاوی خانوادگی از جمله‌ی مهم‌ترین دعاوی حقوقی‌اند. در این صفحه محتوای آموزشی متنوعی در موضوعات مختلف دعاوی خانوادگی نظیر طلاق، مهریه، نفقه، تمکین و حضانت قرار داده شده است. شما می‌توانید قبل یا بعد از ازدواج برای آشنائی با این دعاوی خانوادگی به مقالات، ویدئوها، آرای حقوقی و سایر محتوای موجود در این صفحه مراجعه نمائید.

مطالب آموزشی

مدارک موردنیاز

  • اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات آن
  • اصل کارت ملی و کپی آن
  • اصل عقدنامه و کپی تمام صفحات آن

رویه طرح دادخواست

برای طرح یک دعوای حقوقی باید با بخش های مختلف یک دادخواست آشنا شویم. چرا که لازمه طرح دعوای حقوقی ارائه دادخواست است. با توجه به اینکه در حال حاضر در تهران و بسیاری از استان‌ها دادخواست به شکل دستی در اغلب موارد پذیرفته شده نیست و لازم است تا به صورت اینترنتی و از طریق درگاه مخصوص، اقدام به طرح دعوا نمود. در این بخش به طور کامل در خصوص رویه طرح یک دعوای حقوقی توضیح داده شده است.

مراجع قضایی

یکی از دانستنی های مهم در طرح یا پیگیری دعاوی حقوقی، اطلاع از مرجع قضایی رسیدگی کننده به شکایت مورد نظر است. دعاوی خانوادگی نیز از این امر مستثنی نیست. در این بخش لیست کامل اطلاعات از دادسراها و مجتمع‌های قضایی ارائه شده است.

درخواست وکیل و مشاوره حقوقی رایگان iKhedmat-Telegram-Channel مقاله آموزشی مهریه مقاله آموزشی شروط ضمن عقد در عقدنامه مقاله آموزشی زنامقاله آموزشی حمایت از استارتاپ هاثبت شرکت و ایده در آی خدمتمقاله آموزشی قولنامه